„Debata. Wszystko o referendum” w TVP1
Debata referendalna w TVP1 pomoże podjąć decyzję Polakom (Fot. PAP)

Debata podzielona będzie na trzy bloki tematyczne, nawiązując do trzech pytań referendalnych. Pierwsza część dyskusji dotyczy jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu. Ekspertami w dyskusji będą: prof. Radosław Markowski, prof. Tomasz Kazimierski, dr Jarosław Flis, dr Adam Gendźwiłł i prof. Bartłomiej Nowotarski.

Kolejne pytanie referendalne to stosunek do dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa. Ten temat omawiać będą eksperci: dr Anna Materska–Sosnowska, dr Andrzej Sadowski oraz dr Robert Gwiazdowski.

Trzecim pytaniem referendalnym jest interpretacja zasad prawa podatkowego w razie wątpliwości na korzyść podatnika. Ekspertem w tym temacie będzie prof. Witold Orłowski oraz prof. Witold Modzelewski.

Debata odbędzie się przy udziale publiczności, która również będzie mogła wyrażać opinię oraz zadawać pytania zaproszonym do studia ekspertom.

- 12 lat po tym, jak Polacy zdecydowali o przystąpieniu do UE, znów mamy okazję wypowiedzieć się w referendum. Tym razem są to bardzo szczegółowe kwestie. Dlatego chcemy przekazać widzom Jedynki najważniejsze informacje związane z pytaniami referendalnymi oraz przedyskutować argumenty za i przeciw. Będzie to bardzo merytoryczna i najważniejsza debata telewizyjna przed niedzielnym głosowaniem – mówi wicedyrektor TVP1 Andrzej Godlewski.